Jesteśmy przede wszystkim po to,
żeby Twoje dziecko było szczęśliwe,
czuło się potrzebne.

Szkoła Podstawowa Nr 6
Specjalna w KatowicachTworzymy programy autorskie
wychodzące naprzeciw potrzebom
naszych uczniów.

Szkoła Podstawowa Nr 6
Specjalna w KatowicachSzkoła dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, z zespołem Downa, autystycznych, z porażeniem mózgowym
i innymi sprzężeniami.

Szkoła Podstawowa Nr 6
Specjalna w KatowicachProwadzimy zajęcia z integracji sensorycznej, które wpływają
na zmysły naszych uczniów.

Szkoła Podstawowa Nr 6
Specjalna w Katowicach
Szkoła na Śląsku prowadząca
terapię dźwiękiem.

Szkoła Podstawowa Nr 6
Specjalna w Katowicach

Przyjaciele Szkoły

Nasza szkoła od 3 lat jest czynnym współorganizatorem Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Jest to ogromne przedsięwzięcie i wymaga wielu przygotowań. Drukarnia Kiwi Gifts towarzyszy nam w tym od samego początku. Przygotowuje plakaty informujące, banery, pomaga realizować różne pomysły. Również w codziennej pracy z dziećmi możemy liczyć na pomoc w przygotowaniu materiałów do ćwiczeń, komunikacji alternatywnej. Osoby pracujące w Kiwi Gifts  mają wrażliwe i otwarte serca dla uczniów naszej szkoły.

Grupa Wydawnicza ”Harmonia” opublikowała pozycję „Poznaję i rozumiem świat. Karty Pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, dla przedszkoli i zespołów rewalidacyjno-wychowawczych”. Nauczyciele naszej szkoły prowadzący oddziały zzrw uznali te karty za interesujące, wartościowe, rozwijające i stymulujące zmysły dzieci. Dlatego też, bardzo chcieliśmy zaopatrzyć w tę publikację naszych uczniów. Zakupiliśmy 15 kompletów książek i 7 potrzebnych do nich przewodników dla nauczycieli. Nie byłoby to jednak możliwe bez pomocy - naszych sprawdzonych, jak i nowych, przyjaciół. Dziękujemy więc serdecznie:
Agencji Reklamowej Kiwi Gifts
Firmie SJD PRO TECH
Grupie Wydawniczej Harmonia
Salon Kosmetyczny „Manicure i Pedicure Ewelina Mecner”
Związki Zawodowe KWK Staszic Murcki