Jesteśmy przede wszystkim po to,
żeby Twoje dziecko było szczęśliwe,
czuło się potrzebne.

Szkoła Podstawowa Nr 6
Specjalna w KatowicachTworzymy programy autorskie
wychodzące naprzeciw potrzebom
naszych uczniów.

Szkoła Podstawowa Nr 6
Specjalna w KatowicachSzkoła dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, z zespołem Downa, autystycznych, z porażeniem mózgowym
i innymi sprzężeniami.

Szkoła Podstawowa Nr 6
Specjalna w KatowicachProwadzimy zajęcia z integracji sensorycznej, które wpływają
na zmysły naszych uczniów.

Szkoła Podstawowa Nr 6
Specjalna w Katowicach
Szkoła na Śląsku prowadząca
terapię dźwiękiem.

Szkoła Podstawowa Nr 6
Specjalna w Katowicach

Szkoła

Współpraca ze środowiskiem


Nasza szkoła współpracuje z:

- GÓRNOŚLĄSKĄ WYŻSZĄ SZKOŁĄ PEDAGOGICZNĄ IM. KARD. AUGUSTA HLONDA W MYSŁOWICACH
Nasz Zespół Szkół Specjalnych nr 7 nawiązał współpracę z wyższą uczelnią w celu odbywania praktyk studenckich oraz tworzenia projektów i innowacji pedagogicznych.

- AKADEMIĄ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO IM. JERZEGO KUKUCZKI W KATOWICACH
Od wielu lat prowadzimy znakomitą współpracę, z której korzyści czerpią obie strony. Polega ona na tym, że: Szkoła jest otwarta na  gotowych  i zawsze chętnych do pomocy, przy organizacji wielu różnych imprez studentów, którzy pełnią także rolę wolontariuszy. Dzięki Szkole, studenci mogą wielopłaszczyznowo doświadczać, jak pracuje się z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim.

- ZAKŁADEM DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACH
Współpraca obejmuje między innymi zajęcia warsztatowe dla studentów studiów podyplomowych, przede wszystkim dla kierunku oligofrenopedagogika oraz możliwość poznawania specyfiki pracy naszej szkoły.

- STOWARZYSZENIEM SIÓDEMKA
Współpraca ze Stowarzyszeniem jest bardzo regularna i przynosi wiele pozytywnych rezultatów. Jest to Stowarzyszenie, które zołożyły Mamy naszych Uczniów. Podejmują bardzo wiele ciekawych projektów, włączają się w różnego rodzaju akcje, nie zapominając o współpracy przede wszystkim ze szkołą.

- PAŁACEM MŁODZIEŻY W KATOWICACH
Nasi uczniowie rgularnie uczęszczają na zajęcia z ceramiki oraz na warsztaty filmowe, dzięki którym mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz integrować się ze społeczeństwem.

- FILHARMONIĄ ŚLĄSKĄ
Regularne wyjścia do filharmonii sprawiają, że nasi uczniowie mają stały kontakt z muzyką, jak również z artystami, którzy mają bardzo dobre podejście do naszych uczniów.

- TEATREM ATENEUM 
Każda wizyta w teatrze pozwala naszym  uczniom  na  lepsze funkcjonowanie w  społeczeństwie i najbliższym środowisku. Możliwość oglądania przedstawień ukulturalnia ich oraz rozwija zainteresowania. 

- BASENEM W JAWORZNIE
Raz w tygodniu wyjeżdzamy z naszymi uczniami na zajęcia na basenie. Dzieci bardzo lubią w nich uczestniczyć, dlatego cieszą się one ogromną poplarnością i wysoką frekwencją. 

- STRAŻĄ POŻARNĄ
Dzięki wizytom w Straży Pożarnej, nasi uczniowie na bieżąco są z przepisami oraz zachowaniem bezpieczeństwa podczas każdego dnia.

- OŚRODKIEM "PADOK" NA BOLINIE
Nasi uczniowie mają możliwość stałego kontaktu ze zwierzętami, które  działają na  nich bardzo w pozytywny sposób. 

- DOMEM SENIORA W SOSNOWCU
Pomimo trudności z jakimi spotykaja się nasi uczniowie, nie przeszkadza im to w czynieniu dobra dla innych. Dlatego bardzo chętnie odwiedzamy Dom Seniora w Sosnowcu, gdzie przedstawiamy swoje występy artystyczne dla samotnych i opuszczonych. 

- HOSPICJUM CORDIS
Serca na dłoni wyciągamy także do tych, którzy cierpią z powodu ciężkiej choroby. Do hospicjum Cordis również jeździmy  z  różnymi  przedstawieniami,  aby  chorzy  chociaż na chwilę mogli zapomnieć o troskach i zmartwieniach.

- FUNDACJĄ ACTIV BARNEHJELP
Swoją siedzibę ma w Norwegii. Głównym jej celem jest pomoc dzieciom z domów dziecka oraz tym, które są zagrożone społecznym wykluczeniem. Działają na terenie Rosji, Ukrainy, Polski ale też i na Filipinach. Jednak osobyktóre pracują w Fundacji znalazły w swoich sercach miejsce również dla naszych uczniów i wsparły nas pomocami dydaktycznymi i przyborami plastycznymi. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z Fundacją."

 
- KINEM CINEMA CITY
Jesteśmy zawsze na bieżąco z nowościami, które pojawiają sie w kinie. Staramy się, aby nasi uczniowie mieli możliwość oglądania najnowszych wersji bajek jak również filmów.

- PARAFIĄ ŚW. ANNY W KATOWICACH
Nasza szkoła bardzo aktywnie współpracuje z parafią św. Anny. Dzięki otwartości księdza proboszcza czujemy się potrzebni i akceptowani przez najbliższe środowisko.